♄ ♂
Інформація для голів територіальних громад, які подають заявку
Інтернет-субвенція
Звертаємо увагу, що заявку необхідно подати до 28.05.2021
Мета проєкту
Надати технічну можливість для 1.5 млн українців вперше підключитися до оптичного інтернету.


Підключити 6 тисяч навчальних, медичних, культурних закладів до оптичного інтернету.


Вперше покрити 3 тисячі українських сіл оптичними мережами.
Що таке інтернет-субвенція?
Державне фінансування, яке отримують територіальні громади для підключення до оптичного інтернету закладів соціальної інфраструктури, що розташовані в населених пунктах без інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних мереж.
Де можна ознайомитись із нормативними документами, які регулюють порядок надання субвенції?
З актуальною версією Постанови, яка врегульовує питання надання субвенції Ви можете ознайомитися на Урядовому порталі.

Що робити, якщо ви впевнені, що в певному селі відсутні оптичні мережі, а за даними Мінцифри у такому селі оптичні мережі присутні?

У такому разі необхідно створювати комісію, яка фізично буде перевіряти інформацію щодо наявності або відсутності оптичних мереж у населеному пункті.

Просимо ознайомитись із детальною інформацією за посиланням

Який інтернет можна підключити за допомогою субвенції?
За допомогою субвенції ви зможете підключити населені пункти до оптичного інтернету. Залежно від тарифної лінійки оператора абоненти зможуть користуватись інтернетом на швидкості до 1 Гбіт/с (1000 Мбіт/с) із затримкою до 10 мс. Ми вважаємо, що швидкість інтернету від 100 Мбіт/с та затримка менше 10 мс — це оптимальні показники для комфортного використання інтернету.
Як дізнатись, чи є у селі волоконно-оптичні мережі?
Ви можете скористатися нашими рекомендаціями.
Як отримати кошти субвенції?
Для отримання коштів субвенції голові територіальної громади потрібно до 28.05.2021 р. заповнити та подати до Мінцифри офіційне клопотання.
Як дізнатись, що заявка (клопотання) подана?
Ви отримаєте підтвердження на e-mail, який вказали при подачі заявки.
Які населені пункти можуть бути підключені до інтернету за кошти субвенції?
До оптичного інтернету підключатимуться села, в яких жоден з операторів та\або провайдерів не надає послуги з доступу до інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій.
Які типи закладів можуть бути підключені за кошти субвенції?
1. Заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, позашкільні заклади освіти, інтернатні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заклади вищої освіти.
2. Заклади первинної та вторинної медичної допомоги, у тому числі фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти.
3. Заклади соціального захисту та ті, що надають соціальні послуги: територіальні центри соціального обслуговування, центри соціальних служб, центри надання соціальних послуг, будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, дитячі будинки-інтернати, центри соціально-психологічної допомоги, соціальні центри матері та дитини, соціальні гуртожитки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, центри соціально-психологічної реабілітації, центри для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, центри обліку бездомних осіб, заклади соціального захисту для бездомних осіб, центри соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
4. Заклади культури: бібліотеки, музеї, галереї, заповідники, виставкові зали, кінотеатри, кіновідеопрокатні підприємства, об'єднання, палаци й будинки культури, інші клубні заклади; заклади освіти в сфері культури, мистецькі школи.
5. Центри надання адміністративних послуг, віддалені робочі місця працівників центрів надання адміністративних послуг.
6. Місцеві пожежно-рятувальні підрозділи.
7. Органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи, які розміщені в населених пунктах, що є адміністративними центрами територіальних громад.
Чи можна підключати за рахунок субвенції заклади, які не мають підключення до оптичного інтернету, але в межах населеного пункту є оператор, який надає послуги з доступу до інтернету з використанням волоконно-оптичних мереж?
Ні. За кошти субвенції підключаються лише ті заклади, що розташовані в населених пунктах, де жоден оператор не надає послуги з доступу до інтернету з використанням волоконно-оптичних мереж.
Якщо в нас великий населений пункт, на околиці є оптика, а в центрі немає, то ми підпадаємо під субвенцію?
Ні. Ви не можете отримати фінансування, тому що в межах вашого населеного пункту є волоконно-оптичні мережі. За кошти субвенції підключаються лише ті села, де взагалі немає оптичного інтернету.
Як дізнатися інформацію про відстань до найближчого населеного пункту, що має/матиме покриття волоконно-оптичними мережами,
та необхідну суму фінансування для підключення всіх закладів соціальної інфраструктури в межах населеного пункту?
Ви можете дізнатися про це в місцевих операторів. При зверненні до них скористайтеся інструкцією, яка допоможе заповнити заявку.
Зверніть увагу: краще вести перемовини з декількома операторами, тому що вартість їхніх послуг відрізняється.
Як Мінцифра визначатиме громади для виділення коштів субвенції?
Ми ретельно перевіримо та верифікуємо інформацію від територіальних громад. Спочатку ми перевіримо подані села на наявність волоконно-оптичних мереж. Потім проаналізуємо потрібні суми фінансування. Принцип такий: чим меншу суму запросила громада, тим більше шансів отримати фінансування.
Як здійснюватиметься підключення населених пунктів до оптичного інтернету?
До оптичного інтернету підключатимуться ті заклади соціальної інфраструктури, що належать громаді та розташовані в населених пунктах без волоконно-оптичних мереж. Зверніть увагу: якщо в населеному пункті відсутнє покриття волоконно-оптичними мережами, але немає жодного закладу соціальної інфраструктури, то такий населений пункт не може бути підключений до інтернету за кошти субвенції.
Хто буде власником мережі після проведення закупівлі?
У рамках реалізації проєкту здійснюватиметься лише замовлення послуг, а не побудова мережі. Це означає, що для надання послуги оператор будує оптичну мережу, яка є його власністю.
Чи можна отримати фінансування для сіл, в яких є оптичні мережі всередині села, а магістральний рівень побудований на радіо?
Цього року це, на жаль, неможливо. Ми розглянемо таку можливість у 2022 році.
Як заповнювати заявки по тим селам без оптичного інтернету, по яким провайдери не надали пропозиції щодо підключення?
При заповненні клопотання у восьмому кроці в полях "Відстань" і "Необхідна сума фінансування" вказуйте цифру 1 (один).
Чи може громада в разі потреби отримати інформаційну підтримку щодо субвенції та яким чином?
Звісно. В першу чергу звертайтесь до представників обласних адміністрацій, які є координаторами проекту на місцевому рівні.

Мінцифра також надаватиме інформаційну підтримку громадам із питань субвенції. Ви можете звернутись до нас за електронною адресою: broadband@thedigital.gov.ua.
Яка процедура проведення закупівель у рамках інтернет-субвенції?
1. Проведіть сесію Ради територіальної громади для внесення змін до кошторису територіальної громади та річного плану закупівель.
2. Оформіть документи для проведення закупівель згідно з рекомендаціями Мінцифри та дотриманням Закону України “Про публічні закупівлі".
3. Надішліть нам проєкт тендерної документації не менше ніж за 7 робочих днів до початку процедури закупівлі. Зазначене посилання працюватиме після затвердження КМУ розпорядження про розподіл коштів.
4. Оголосіть закупівлю.
5. Визначіть переможця.
6. Погодьте договір із Мінцифрою перед підписанням договору про надання послуг. Зверніть увагу: форма договору є типовою та визначена постановою Кабінету Міністрів України. Вона наразі знаходиться на етапі затвердження.
7. Після погодження договору Міністерством цифрової трансформації подайте його на реєстрацію до Державної казначейської служби.
8. Проведіть спідтести — заміри швидкості інтернету, — щоб підписати акт здачі-прийому наданих послуг.
9. Починаючи з липня, до 10 числа кожного місяця подавайте до Міністерства цифрової трансформації та обласних державних адміністрацій звіт про використання коштів субвенції.
Зверніть увагу: якщо громада протягом двох місяців після виділення коштів субвенції не розпочала процедуру закупівлі, Мінцифра може ініціювати перерозподіл коштів на користь інших громад.
Як буде здійснюватись погодження закупівлі?
Громада повинна не менше ніж за 7 робочих днів до початку процедури закупівлі/спрощеної закупівлі надіслати до Мінцифри проєкт тендерної документації/проєкт оголошення про проведення спрощеної закупівлі.
Перед підписанням договору про надання послуг потрібно погодити договір із Міністерством цифрової трансформації як генеральним державним замовником Національної програми інформатизації (НПІ) відповідно до Порядку проведення експертизи НПІ та окремих її завдань (проєктів), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2002 року № 1048. Зверніть увагу: форма договору є типовою та визначена постановою Кабінету Міністрів України.
Долучайтеся до соцмереж Міністерства цифрової трансформації України
#мінцифра
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше