♄ ♂
Інформація для операторів та провайдерів
Інтернет-субвенція
Мета проєкту
Надати технічну можливість для 1.5 млн українців вперше підключитися до оптичного інтернету.


Підключити 6 тисяч навчальних, медичних, культурних закладів до оптичного інтернету.


Вперше покрити 3 тисячі українських сіл оптичними мережами.
Що таке інтернет-субвенція?
Державне фінансування, яке отримують територіальні громади для підключення до оптичного інтернету закладів соціальної інфраструктури, що розташовані в населених пунктах без інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних мереж.
Де знайти перелік громад/сіл, які вже подали заявку для участі в проєкті?
Скористайтеся онлайн-дашбордом для отримання такої інформації.
Хто буде проводити закупівлі?
Закупівлі проводитимуть місцеві громади. Процес координуватиме Мінцифра як головний розпорядник коштів субвенції.

Хто буде власником мережі після проведення закупівлі?

У рамках реалізації проєкту здійснюватиметься лише замовлення послуг, а не побудова мережі. Це означає, що для надання послуги будується оптична мережа, яка є власністю оператора.

Як оператор або провайдер може посприяти підключенню сіл до оптичного інтернету?
Якщо ви готові покрити нові села волоконно-оптичними мережами, то зверніться до голів територіальних громад із підготовленими ціновими пропозиціями для кожного населеного пункту, де відсутні волоконно-оптичні мережі. Крім цього, надайте інформацію про відстань до найближчого населеного пункту, що має/матиме покриття волоконно-оптичними мережами.

Щоб чітко зрозуміти, яку інформацію необхідно надати громаді, ознайомтеся з інформацією.
Чи буде оператору сплачено аванс перед проведенням закупівель?
Перед початком робіт оператор отримує аванс у розмірі 30% від суми закупівлі, 70% — по закінченню закупівлі.
Що потрібно підключати в селах?
Потрібно підключити всі заклади соціальної інфраструктури, які розташовані в межах села, у якому відсутні волоконно-оптичні мережі.
Які типи закладів необхідно підключити за кошти субвенції?
1. Заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, позашкільні заклади освіти, інтернатні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, заклади вищої освіти.
2. Заклади первинної та вторинної медичної допомоги, у тому числі фельдшерсько-акушерські/фельдшерські пункти.
3. Заклади соціального захисту та ті, що надають соціальні послуги: територіальні центри соціального обслуговування, центри соціальних служб, центри надання соціальних послуг, будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, дитячі будинки-інтернати, центри соціально-психологічної допомоги, соціальні центри матері та дитини, соціальні гуртожитки для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, центри соціально-психологічної реабілітації, центри для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді, центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, центри обліку бездомних осіб, заклади соціального захисту для бездомних осіб, центри соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
4. Заклади культури: бібліотеки, музеї, галереї, заповідники, виставкові зали, кінотеатри, кіновідеопрокатні підприємства, об'єднання, палаци й будинки культури, інші клубні заклади; заклади освіти в сфері культури, мистецькі школи.
5. Центри надання адміністративних послуг, віддалені робочі місця працівників центрів надання адміністративних послуг.
6. Місцеві пожежно-рятувальні підрозділи.
7. Органи місцевого самоврядування та їх виконавчі органи, які розміщені в населених пунктах, що є адміністративними центрами територіальних громад.
Які села та заклади соціальної інфраструктури потрібно підключати?
Підключення можливе лише в селах, де відсутнє інтернет-покриття на базі волоконно-оптичних технологій. Якщо станом на дату оголошення ймовірної закупівлі в селі є покриття оптичними мережами хоча б одного провайдера, то проведення закупівлі для підключення соцзакладу в такому селі неможливе. У рамках одного лота потрібно підключити всі заклади соціальної інфраструктури в межах одного села.
Вимоги до мережі оператора
Фінансуватимуться виключно послуги з підключення до інтернету з використанням волоконно-оптичних технологій. Застосування бездротових рішень (у тому числі радіомагістралей) забороняється.
Вимоги до звітності НКРЗІ
Щоб не було проблем при участі в закупівлях інтернет-субвенції, вчасно подайте всю обов'язкову звітність до НКРЗІ.
До кінця 2022 року послуги надаються без абонплати?
Після проведення закупівлі потрібно забезпечити надання послуги без абонплати зі швидкістю 100 Мбіт/с для кожного закладу соціальної інфраструктури до 31.12.2022. У такий спосіб ми виключимо випадки, коли держава витратила десятки тисяч гривень на підключення, а в місцевому бюджеті немає коштів для плати за абонентське обслуговування. Це не створить умов для надмірного навантаження на мережу оператора, тому що заклади соціальної інфраструктури споживають невелику кількість трафіку і лише в певний час доби.
Швидкість 500 Мбіт/с протягом 30 днів після підписання акту виконаних робіт
Для виключення випадків підключення закладів соцінфраструктури до радіотехнологій протягом 30 днів після підписання акту виконаних робіт вам потрібно надавати послугу з доступу до інтернету із швидкістю 500 Мбіт/с.
Гігабітний дводіапазонний Wi-Fi роутер для кожного закладу
Якщо у закладі, який підключається за рахунок субвенції, немає Wi-Fi роутера, який підтримує частотні діапазони 2,4 та 5 МГц, то вам потрібно встановити та налаштувати дводіапазоний Wi-Fi роутер. При цьому потрібно встановити не більше ніж 1 маршрутизатор із розрахунку на 1 заклад.
Як розрахувати вартість підключення та відстань до найближчого населеного пункту, що має/матиме покриття волоконно-оптичними мережами?
Зрозуміло, що в кожному регіоні різні особливості ринку. Ми розуміємо, де зосереджена найближча оптична інфраструктура операторів, тому в нас є попередній розрахунок витрат при підключенні кожного села.
Уряд не планує фінансувати повну вартість будівництва мережі. Ми просимо розраховувати мінімальні розміри державного фінансування, щоб звести період повернення інвестицій до прийнятного рівня.
Чому потрібно надавати мінімальні цінові пропозиції та яка пріоритетність підключення сіл?
Наша мета — підключити якомога більшу кількість сіл за наявний бюджет. Для визначення пріоритетності ми враховуватимемо соціальний ефект: населення, кількість закладів соціальної інфраструктури. Також ми провели попередній моніторинг цінових пропозицій учасників ринку, зіставили їх із нашими попередніми розрахунками по кожному населеному пункту та порівняли з пропозиціями інших учасників ринку. Найдорожчі пропозиції операторів матимуть найнижчий пріоритет навіть у тому разі, коли такі пропозиції надходитимуть із різних областей. Це є ефективним стримувальним фактором, який дозволить забезпечити максимальну ефективність використання субвенції. Тому просимо надавати громадам мінімальні цінові пропозиції.
Чи можна отримати фінансування для сіл, у яких є оптичні мережі всередині села, а магістральний рівень побудований на радіо?
Цього року це, на жаль, неможливо. Ми розглянемо таку можливість у 2022 році.
Де можна ознайомитись із нормативними документами, які регулюють порядок надання субвенції?
З актуальною версією Постанови, яка врегульовує питання надання субвенції Ви можете ознайомитися на Урядовому порталі.
Долучайтеся до соцмереж Міністерства цифрової трансформації України
#мінцифра
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше